LVK

Lyžařský výcvikový kurz na Kyčerce.

V letošním roce díky velkému počtu dětí jsme absolvovali již druhý LVK pro 7. ročníky. V termínu od 13. do 17. 3 ve Velkých Karlovicích. Sněhové podmínky nás mile překvapili, sněhu dostatek, tak se lyžovalo každý den. Pro některé žáky to byla první zkušenost se zimními sporty, tudíž pro ně byl začátek kurzu náročný, ale nakonec se s tím všichni nějak poprali.

Mimo lyžování si pobyt zpestřili i návštěvou Aquaparku. V rámci večerního programu nechyběly krátké přednášky o první pomoci na svahu, desatero pro lyžaře.

Po dobu pobytu byl hodnocen pořádek na pokojích a na závěr proběhla soutěž ve slalomu. Závody probíhaly ve dvou kategoriích. V kategorii chlapců se na prvním místě umístil Filip Kašný a z dívek vyhrála Vendula Křemečková.

Na všechny odměny pro žáky nám přispělo SRPŠ při ZŠ a MŠ Bílovice. Velký dík zaslouží i personál Hotelu Kyčerka za skvělou kuchyni a ochotu nám vždy vyjít vstříc.