7.C


Třídní učitelka: Mgr. Andrea Bílková

2023/2024

Výlet BRNO

Ve středu 22.5. jsme jeli na výlet do BRNA. Děti měly už půl roku zarezervovaný termín do vyhlášené Vily Tugendhat a do Brněnského podzemí. V čase mezi prohlídkami jsme trávili v centru Brna, kde jsme se prošli a viděli Brněnského draka, a také jsme se vydali na Petrov.

No Backpack day

Den bez aktovek, ale učení s sebou!


Přednáška jen pro holky

Návštěva knihovny BBB – 12.4.

Anglické divadlo


Downův syndrom – 21.3.2024

Žákovský parlament uspořádal další akci na naší škole – Světový den Downova syndromu. Symbolem tohoto Světového dne jsou rozdílné ponožky, protože chromozom má právě tvar ponožky. Naše třída podpořila tento světový den.

Vysvědčení – 1. pololetí

První pololetí za námi! Vzhůru do dalšího pololetí :)


Vánoční čas

V pátek 22.12. jsme si udělali ve třídě vánoční besídku. Nejdříve jsme si poslechli koledy v prostorách jídelny a poté zamířili zpět do třídy, kde jsme si rozdali dárečky a pak spolu trávili poslední společný den v roce 2023.


Pracovní vyučování – pohár

Vánoční výzdoba a zdobení stromečku

Mikulášský jarmark – 2.12.

V sobotu v Bílovicích se pořádal školní jarmark, kde mohli žáci prodat své výrobky. Všechny výrobky byly krásné a žáci si tak mohli nějakou tu korunky přivydělat.


Divadlo Zlín

29.11. jsme jeli na představení Sherlock Holmes – pes Baskervillský

Módní týden

V týdnu od 20. – 24.11. proběhl pod záštitou žákovského parlamentu módní týden. Každý den v tomto týdnu byl jinak tematicky založený. V pondělí jsme měli černobílý den, úterý patřil sportovnímu dni, ve středu jsme oblékli společenské oblečení. Čtvrtek byl obrácený den, kdy dívky měly přijít oblečené za chlapce a chlapci za dívky. V pátek jsme mohli klidně přijít do školy v pyžamu. Módní týden byl skvělé zpestření podzimních dní.

Výchovný koncert Zlín – MUZIKÁL

HALLOWEEN 31.10. 2023

Seiferos – DRAVCI
2022/2023


Cyklovýlet – Den s třídním učitelem 2.6.

Super dopoledne, 30 km v nohách a spousta zážitků.

No BackPack Day

Den bez aktovek, ale učení s sebou!

Výlet Olomouc

Barevný týden

Druhý květnový týden probíhal na naší škole barevný týden. Jako třída jsme se zapojili do této akce a zúčastnili se soutěže. Nakonec jsme skončili na krásném 3. místě z druhého stupně. Nejvíc se nám povedla středa, kdy jsme se skoro všichni oblékli do modré barvy.

Pracujeme na pozemcích školy

Jakmile nám to počasí dovolí, tak pracujeme na pozemcích školy.

Přesazujeme pokojové rostliny

English Breakfast in our class

Výuka občanské výuky

V občanské výchově se snažíme využívat moderní technologie. V rámci učiva naše obec žáci sestavovali turistického průvodce po jejich obci a všechny důležité informace, které potřebovali vědět, si mohli ihned vyhledat a tím tak za hodinu vytvořit průvodce o jejich rodné dědině.

Návštěva OÚ Bílovice

Dne 22. března navštívily děti Obecní úřad v Bílovicích. Beseda s panem starostou při tématu „Naše obec“ byla velmi poutavá. Mohli jsme si sednout tam, kde sedí obecní zastupitelstvo. Dozvěděli jsme se, co vše obnáší funkce pana starosty. Mluvili jsme o katastru obce a o všech záležitostech, které musí pan starosta řešit a u jakých akcí musí být přítomen. V rámci této besedy nám paní matrikářka ukázala veřejný úřední seznam – matriku. Děkujeme obecnímu úřadu za zpestřené výuky a precizní přípravu. 

Downův syndrom

Žákovský parlament uspořádal 1. akci na naší škole – Světový den Downova syndromu. Pod záštitou Organizace spojených národů je 21. březen mezinárodním dnem Downova syndromu. Symbolem tohoto Světového dne jsou rozdílné ponožky, protože chromozom má právě tvar ponožky. Symbolické je také toto datum, protože tito lidé mají o jeden chromozom navíc, tedy mají tři místo dvou (21.3.) Naše třída se do této výzvy zapojila ve velkém a tím jsme pomohli šířit povědomí o tomto syndromu. 

Sadba Řeřichy

V pracovních činnostech nezahálíme a před Velikonocemi si každý zkusil zasadit řeřichu. Pro některé žáky to byla již známá činnost, ale také se našli tací, kteří sadili řeřichu úplně poprvé.

Návštěva Knihovny BBB v Uherském Hradišti

V pátek 10.2. jsme navštívili s paní učitelkou Klímovou Knihovnu BBB.

Volby do školního parlamentu

Ve středu 1.2. jsme se v rámci občanské výchovy ocitli ve volební místnosti, kde jsem viděli, jak vypadá opravdová volební místnost. Děti si vybíraly kandidáty do školního parlamentu. V rámci voleb musely být dodrženy volební náležitosti, které si děti vyzkoušely na vlastní kůži.

1. pololetní vysvědčení na II. stupni

Tak a je to tady! Konečně jsme dostali 1. vysvědčení na II. stupni. Všichni žáci prospěli a jsou šťastni, že zvládli přechod na II stupeň. Každý si ale sám našel místo, kde musí zabrat, aby na konci roku ten výsledek byl lepší a mohl být na sebe pyšný.

Pracovní činnosti

V rámci pracovních činností jsme se rozhodli, že uděláme někomu radost a vyrobíme mu dárek ze dřeva. Žáci se do toho pustili s velkou dávkou energie. Už teď se těšíme na výrobky a na nové majitele vyrobeného dárečku.

Nebyl nalezen žádný obrázek

Vánoční program Poutníci


Zdobení stromečku

Mikulášský jarmark

V rámci pracovního vyučování se děti rozhodly, že vytvoří jeden společný výrobek, který se pokusí prodat na Mikulášském jarmarku, aby si peníze mohly schovat na plánovaný školní výlet. A to se jim taky povedlo!

Kromě tohoto také děti vyráběly doma své výrobky, které potom každý zkusil prodat. Po všech výrobcích se jen zaprášilo, neboť všechny výrobky byly velmi krásné.

Pracovní vyučování v 6.C

Naše třída nezahálí a neustále něco vyrábí, pomáhá na školních pozemcích a také něco tvoří. Děti jsou velmi šikovné a každý jejich výtvor je originální a má své kouzlo.

Halloween v 6.C

Oslavy Halloweenu neminuly ani naši školu, a proto jsme si u této příležitosti zpříjemnili pondělní den. Čarodějnice, Mimoň, kostlivci a další postavy usedly do školních lavic. Společně jsme si navodili strašidelnou atmosféru, která k tomuto dni patří.

Andrea Bílková

Dlabání dýní 18.10. 2022

Dýně je hlavním symbolem Halloweenu a taky patří neodmyslitelně k podzimu. Proto jsme se s dětmi v pracovním vyučování pustili do dlabání dýní různých velikostí. Každý si přál, aby jeho dýně byla originální a něčím zajímavá. Myslím, že výsledek se velmi povedl. Oranžové plody podzimu rázem oživily naši třídu a pomohly k vytvoření příjemné podzimní atmosféry.

Andrea Bílková

Adaptační pobyt 21.9. 2022

Dne 21.9 se žáci 6. ročníků v doprovodu svých třídních učitelek zúčastnili adaptačního dne, který byl pořádán na půdě školy. Cílem bylo stmelení nového třídního kolektivu a vytvoření přátelských vztahů mezi spolužáky. Po celý den žáci plnili zadané úkoly, zapojovali se do různých her, díky kterým se navzájem lépe poznali. Museli pracovat jak ve skupinách, tak i jednotlivě. Adaptační den ukončila objednaná pizza, která byla „sladká“ tečka za adaptačním dnem. Po celou dobu žáci velmi dobře spolupracovali a tato akce určitě splnila svůj účel.

Andrea Bílková

Výlet BRNO

Ve středu 22.5. jsme jeli na školní výlet do Brna. Děti měly půl roku domluvenou prohlídku ve vile Tugendhat a také prohlídku Brněnského podzemí. Mezi prohlídkami jsme měli čas, a tak jsme si prošli centrum Brna.

  Prosím čekejte...