Vánoční balíček

Akci Vánoční balíček pořádá Arcidiecézní charita Olomouc. Smysl spočívá v obdarování konkrétního dítěte, kterému dárce zakoupí praktické dárky, většinou oblečení, obuv, školní a hygienické potřeby. A samozřejmě také něco pro radost a pro zábavu.
Dárky budou předány dětem na Ukrajině v lednu 2023. Zvláště pro rodiny, které si nemohly dovolit opustit rodnou zem, představuje dárek výraznou materiální pomoc, pro ty děti, které nežijí se svými rodiči, je pak balíček symbolickým gestem, že v jiné části světa existuje někdo, kdo na ně myslí.
Letos se do této charitativní akce zapojila také ZŠ a MŠ Bílovice. Vánoční balíček s dárky, které zakoupili učitelé, dostane Tereza Jurynec. Za přáníčko pro Terezku s vyobrazením naší školy děkujeme Vendulce Křemečkové, text napsala Kateryny Zhabalenko, kresbu holčičky připravila Anička Luběnová.