5.A

5.A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Boďová

2021/2022

2020/2021

1. června – MDD

Při příležitosti Dne dětí jsme pro žáky připravili výšlap do Topolné, kde jsme měli domluvenou prohlídku selských usedlostí č. p. 90 a 93. Obě stavení jsou ve správě Slováckého muzea Uherské Hradiště. 

Žáci měli možnost si s průvodcem prohlédnout původní zachovalé domy a jejich vybavení. Dověděli se mnoho nového ze života lidí v dřívějších dobách. Prohlédli si vybavení domů, kovárny, sušírny i přilehlých hospodářských stavení. Většinu předmětů už dnešní děti neznají, měly tak možnost srovnat současnost s minulostí.

Příjemný den jsme zakončili sportovním zápolením na místním hřišti.

 

Školní výlet – hrad Malenovice

Ve čtvrtek 17. 6. 2021 jsme se s dětmi vydali na školní výlet na hrad v Malenovicích. Ráno před osmou hodinou jsme vyjeli linkovým autobusem směr Zlín. Vystoupili jsme u Majáku a pěšky jsme šli asi 5,5 km příjemnou lesní cestou do Malenovic. 

V polovině cesty jsme si udělali přestávku, kde děti posvačily a zahrály si s Klárkou připravené hry. 

V 11. hodin jsme měli objednanou prohlídku hradu, který nás velmi mile překvapil. Prohlédli jsme si i přírodovědnou expozici ,,Zvířata na Zemi a člověk" a ,,Dřevo, proutí, sláma v tradiční rukodělné výrobě".

Po ukončení nesměla chybět zmrzlina a potom jsme se trolejbusem přesunuli do Zlína. Zde jsme si před odjezdem domů prohlédli z 21. budovy krajské město a jeho okolí z výšky.

Výlet jsme si s dětmi užili a je vidět, že i v našem blízkém okolí se dají najít zajímavá místa.

Literární soutěž


Každoročně v zimních měsících vyhlašují knihovny literární soutěže pro děti. Z naší třídy se přihlásila Sofie Škárová a zaslala svou povídku do knihovny ve Zlíně, kde byla už v minulém roce úspěšná.  Protože má hlavu plnou nápadů, zaslala ještě další prózu na téma Pod rouškou strachu a napětí –  povídku Blek hrdinou, tentokrát do knihovny v Uherském Hradišti. Opět sklízela úspěch a postoupila do kola krajského. Zde obsadila 1. místo v kategorii žáků 4. a 5. tříd. Jsme rádi, že máme mezi sebou tak šikovnou spolužačku a radujeme se s ní. Blahopřejeme a přejeme malé spisovatelce  hodně dobrých nápadů. 


Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace.
  Prosím čekejte...