4.

Třídní učitelka: Mgr. Martina Sonntagová

Den Země – úniková hra

Návštěva Knihovny BBB – Literární žánry

Procvičujeme zlomky v pracovních centrech

Výchovný koncert – Co je to hudba?

Anglické divadlo

Multikurz – únor – duben

Scénické čtení – Alenka v říši divů

Pernštejni

Povídání o kyberšikaně s paní policistkou

Výukový program Zubní hygiena

Hra na boowhackers

Vánoční čas

Adventní čas je tady zas na Rochusu

Nebyl nalezen žádný obrázek

Opakujeme slovní druhy

Módní týden ve 4. třídě

Čtvrtý listopadový týden jsme si užili ve znamení módy. Čekalo nás pět témat: černobílý den, sportovní den, společenský den, obrácený den a pyžamový den. Tyto dny jsme si také užili nejen ve změně stylu oblečení, ale zakomponovali jsme si ho i do vyučování. Sportovní den jsme začali ranní rozcvičkou a pokračovali taneční angličtinou. Při společenském dni jsme se podívali na pořad Království etikety a řekli jsme si, jak se obléci na různé společenské akce a jak se ve společnosti chovat i jako gentlemani, což jsme si vyzkoušeli pomocí scénky. Nakonec nás čekal pyžamový den, kdy žáci zahájili výuku lehkým spánkem a navázali jsme i pohádkou Fimfárum, protože pohádky k pyžamu patří. Myslím, že jsme si celý týden všichni užili, no podívejte se sami :)

Dramatická výchova

Ve čtvrtek 16. 11. 2023 za námi do třídy přišla budoucí paní učitelka Martina Ondrůšková, která pro žáky připravila netradiční projektový den, který se týkal dramatické výchovy. Žáci se rozdělili na dvě rodiny a přebrali tak roli různých členů rodiny. Byli jsme velmi překvapení, jak se žáci do rolí celý den vžili. Společně tak vytvořili vztahy v rodině, připravili si rekvizity, zahráli rodinné situace. Navíc si také vyzkoušeli v rámci finanční gramotnosti, jak mají přemýšlet o výdajích rodiny. Myslím, že pro všechny byl tento projekt velmi přínosný a Marti děkujeme, že jej pro naši třídu připravila.

Dopravní hřiště

Strašidelný den

V pondělí 30. 10. jsme si užili společný strašidelný den. Zjistili jsme, jak vznikl Halloween, jak se slaví, jaký je rozdíl mezi ním a Dušičkama. Také jsme si vyluštili křížovku, pavouk nám přinesl příklady, které mnohým mohli připadat velmi strašidelné. V angličtině jsme se naučili nová slovíčka spojená s Halloweenem a nakonec jsme si vyzdobili svátečně typický americký dům.

Seiferos

Pracujeme ve skupinách

Třídní učitelka: Mgr. Ivana Manclová

Společné foto z plavání