Akce MŠ - školní rok 2022/2023

Podzim v MŠ II.

Vánoce 2022 v MŠ

Zima 2023 v MŠ

Téma Lidské tělo a návštěva zdravotní sestřičky

Děkujeme paní Evě Dostálkové a paní Lucii Dovrtělové za představení profese zdravotní sestřičky, ukázku pracovních pomůcek a možnost jejich vyzkoušení. Dětem se beseda velice líbila.

Návštěva základní školy (nejstarší děti – třída předškoláků)

Canisterapie v MŠ

Vynášení Moreny

„Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič!
Odtáhnu tě za pačesy za ty hory, za ty lesy.
Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek!“

Každoroční vynášení zimy jsme se letos rozhodli maličko obměnit, a proto jsme se tentokrát s naší Morenou vydali k mostu za fotbalovým hřištěm v Bílovicích. Zapálenou Morenu jsme tam slavnostně vhodili do Březnice a sledovali, jak ji voda unáší. Okolím se do dálky nesly nadšené dětské hlásky, které zaháněly zimu, a vítaly tak přicházející jaro.

Velikonoce, svátky jara

GALAXIE Zlín

Plavecký výcvik předškoláků

Návštěva zvířátek u našich kamarádů

Jarní měsíce jsme si zpestřili dvěma návštěvami u našich kamarádů, kteří nás pozvali, abychom se podívali na jejich zvířátka a prohlédli si jejich hospodářství. Třídu Sluníček pozval k sobě domů Martínek Ondrůšek a ukázal svým kamarádům prasátka a králíčky, které si děti mohly pohladit a také zkusit nakrmit. Třída Koťátek se byla podívat na hospodářství k Ludvíčkovi a Julince Dovrtělovým, kde toho bylo k vidění opravdu hodně – od kočičky s pejskem, přes prasátka a králíčky až po koně a ovečky. Děkujeme Ondrůškovým i Dovrtělovým za možnost prohlédnout si zvířátka, které spousta dětí viděla takto zblízka poprvé v životě.

Návštěva muzea ve Zlíně

Každá třída měla v muzeu připraven vlastní zážitkový program. Nejmladší děti se vydaly po stopách pohádek – Koťátka se seznámila s ústní lidovou slovesností a tvorbou Františka Bartoše, zahrála si pár her, kterými se bavily děti i několik století nazpět, a dokonce si vyzkoušela zahrát loutkové divadlo a známou pohádku O koblížkovi. Sluníčka si prohlédla výstavu výtvarného zpracování postaviček animovaného filmu pro děti, poznala známé i neznámé animované pohádky z večerníčků a dětských filmů a seznámila se s tvorbou animátorky Hermíny Tyrlové. Nejstarší děti z předškolní třídy se vydaly do dávných časů a seznámily se s tajemstvím vzniku zkamenělin a fosilií. Dokonce si vyrobily vlastní zkamenělinu a papírového hlavonožce. Dětem se výlet do muzea velice líbil.

Čarodějný slet 2023

Duben jsme v naší školce zakončili oblíbeným čarodějným sletem. Děti přišly do školky v kostýmech čarodějek a kouzelníků, nechyběly ale ani převleky koček a netopýrů. V každé třídě měly děti pestrý program, které pro ně jejich paní učitelky připravily. Nechyběl tanec kolem „papírového ohně“, skákání přes oheň, létání na koštěti, soutěže a čarodějné disciplíny, diskotéka, focení a na závěr i rozdávání čarodějného vysvědčení a sladké odměny.

Hodonín – pirátská plavba

Dlouho očekávaný výlet předškolních dětí se zdařil. Vlakem s přestupem a pěšky dle mapy dorazily děti do přístaviště, kde složily pirátskou přísahu, a staly se tak na chvíli opravdovými piráty. Vyzbrojeni bambitkami, dalekohledy a mapou se všichni vydali za dobrodružným hledáním pokladu a pod vedením kapitána Černovouse plnili různé úkoly, které je dovedly až k pokladu. Po pořádném pirátském obědě si děti poklad spravedlivě rozdělily a kromě něj si domů odvezly jistě i spoustu neopakovatelných zážitků.

Den dětí – besídka v kinosále

Besídku zahájily nejstarší děti ze třídy Květinek – předškoláci – tancem v dešti. Následovalo vystoupení Koťátek, dětí ve věku 3–5 let, které všem přítomným předvedly pásmo jarních básniček a písniček a zatancovaly svůj motýlkový a včeličkový taneček. Sluníčka, děti ve věku 3–5 let, nás svým vystoupením vzala do kouzelného světa pohádek, kde jsme potkali Karkulku a vlka, ztracenému kuřátku jsme pomohli najít jeho maminku, a dokonce jsme se plavili loďkou s krásnou Zlatovláskou. Besídku zakončili předškoláci svým hudebním divadelním představením Hříbek v dešti. Jeviště kinosálu se na chvíli proměnilo v hluboký les plný nejrůznějších zvířátek, které za deště hledaly útočiště pod kloboučkem malého hříbečku. Všechny děti byly za své výkony odměněny bohatým potleskem obecenstva a jistě na mnoho z nich doma čekala zasloužená odměna.

Pasování na školáky

Jako každoročně byly i letos děti odcházející do první třídy slavnostně pasovány na školáky. Završila se tím jejich příprava na velké dobrodružství, které je čeká. Letos z naší mateřské školy odchází 15 dětí, aby 1. září usedly do školních lavic, a my jim přejeme hodně radosti a úspěchů na další cestě životem.

Návštěva Koťátek u kamarádky Vanesky

Pyžamková školka

Nejstarší děti ze třídy Květinek zažily 20. června velké dobrodružství. Čekala je totiž PŘESPÁVAČKA ve školce! :-) Večer jsme zahájili táborákem u ohniště při základní škole, kde jsme si opekli špekáček, poseděli, popovídali, zazpívali pár písniček a zahráli si zajímavou hru, kterou pro nás připravily paní učitelky z předškolní třídy Hanka Sládková a Marta Šimková. Ve školce pak na děti čekaly soutěže, tvoření, malování a zpívání a pro ty největší odvážlivce i malá stezka odvahy v podobě noční procházky s baterkou. Ráno si děti pochutnaly na výborných palačinkách a s úsměvem přivítaly další nový den. :-)

Sem napište text