Základní škola a Mateřská škola Bílovice

Třídní učitelka: Mgr. Andrea Bílková

2022/2023

Halloween v 6.C

Oslavy Halloweenu neminuly ani naši školu, a proto jsme si u této příležitosti zpříjemnili pondělní den. Čarodějnice, Mimoň, kostlivci a další postavy usedly do školních lavic. Společně jsme si navodili strašidelnou atmosféru, která k tomuto dni patří.

Dlabání dýní 18.10. 2022

Dýně je hlavním symbolem Halloweenu a taky patří neodmyslitelně k podzimu. Proto jsme se s dětmi v pracovním vyučování pustili do dlabání dýní různých velikostí. Každý si přál, aby jeho dýně byla originální a něčím zajímavá. Myslím, že výsledek se velmi povedl. Oranžové plody podzimu rázem oživily naši třídu a pomohly k vytvoření příjemné podzimní atmosféry.

Adaptační pobyt 21.9. 2022

Dne 21.9 se žáci 6. ročníků v doprovodu svých třídních učitelek zúčastnili adaptačního dne, který byl pořádán na půdě školy. Cílem bylo stmelení nového třídního kolektivu a vytvoření přátelských vztahů mezi spolužáky. Po celý den žáci plnili zadané úkoly, zapojovali se do různých her, díky kterým se navzájem lépe poznali. Museli pracovat jak ve skupinách, tak i jednotlivě. Adaptační den ukončila objednaná pizza, která byla „sladká“ tečka za adaptačním dnem. Po celou dobu žáci velmi dobře spolupracovali a tato akce určitě splnila svůj účel.