Základní škola a Mateřská škola Bílovice

6.C

Třídní učitelka: Mgr. Andrea Bílková

2022/2023


Návštěva Knihovny BBB v Uherském Hradišti

V pátek 10.2. jsme navštívili s paní učitelkou Klímovou Knihovnu BBB.

Volby do školního parlamentu

Ve středu 1.2. jsme se v rámci občanské výchovy ocitli ve volební místnosti, kde jsem viděli, jak vypadá opravdová volební místnost. Děti si vybíraly kandidáty do školního parlamentu. V rámci voleb musely být dodrženy volební náležitosti, které si děti vyzkoušely na vlastní kůži.

1. pololetní vysvědčení na II. stupni

Tak a je to tady! Konečně jsme dostali 1. vysvědčení na II. stupni. Všichni žáci prospěli a jsou šťastni, že zvládli přechod na II stupeň. Každý si ale sám našel místo, kde musí zabrat, aby na konci roku ten výsledek byl lepší a mohl být na sebe pyšný.

Pracovní činnosti

V rámci pracovních činností jsme se rozhodli, že uděláme někomu radost a vyrobíme mu dárek ze dřeva. Žáci se do toho pustili s velkou dávkou energie. Už teď se těšíme na výrobky a na nové majitele vyrobeného dárečku.

Nebyl nalezen žádný obrázek

Vánoční program Poutníci


Zdobení stromečku

Mikulášský jarmark

V rámci pracovního vyučování se děti rozhodly, že vytvoří jeden společný výrobek, který se pokusí prodat na Mikulášském jarmarku, aby si peníze mohly schovat na plánovaný školní výlet. A to se jim taky povedlo!

Kromě tohoto také děti vyráběly doma své výrobky, které potom každý zkusil prodat. Po všech výrobcích se jen zaprášilo, neboť všechny výrobky byly velmi krásné.

Pracovní vyučování v 6.C

Naše třída nezahálí a neustále něco vyrábí, pomáhá na školních pozemcích a také něco tvoří. Děti jsou velmi šikovné a každý jejich výtvor je originální a má své kouzlo.

Halloween v 6.C

Oslavy Halloweenu neminuly ani naši školu, a proto jsme si u této příležitosti zpříjemnili pondělní den. Čarodějnice, Mimoň, kostlivci a další postavy usedly do školních lavic. Společně jsme si navodili strašidelnou atmosféru, která k tomuto dni patří.

Andrea Bílková

Dlabání dýní 18.10. 2022

Dýně je hlavním symbolem Halloweenu a taky patří neodmyslitelně k podzimu. Proto jsme se s dětmi v pracovním vyučování pustili do dlabání dýní různých velikostí. Každý si přál, aby jeho dýně byla originální a něčím zajímavá. Myslím, že výsledek se velmi povedl. Oranžové plody podzimu rázem oživily naši třídu a pomohly k vytvoření příjemné podzimní atmosféry.

Andrea Bílková

Adaptační pobyt 21.9. 2022

Dne 21.9 se žáci 6. ročníků v doprovodu svých třídních učitelek zúčastnili adaptačního dne, který byl pořádán na půdě školy. Cílem bylo stmelení nového třídního kolektivu a vytvoření přátelských vztahů mezi spolužáky. Po celý den žáci plnili zadané úkoly, zapojovali se do různých her, díky kterým se navzájem lépe poznali. Museli pracovat jak ve skupinách, tak i jednotlivě. Adaptační den ukončila objednaná pizza, která byla „sladká“ tečka za adaptačním dnem. Po celou dobu žáci velmi dobře spolupracovali a tato akce určitě splnila svůj účel.

Andrea Bílková

  Prosím čekejte...