Základní škola a Mateřská škola Bílovice

1.A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Boďová

2022/2023


Návštěva předškoláků v 1. třídě

Učíme se třídit odpad

Okénko do vyučování

Naše první návštěva v knihovně

Vzhledem k tomu, že se z nás pomalu stávají čtenáři, využili jsme pozvání do obecní knihovny v Bílovicích. Paní knihovnice děti z prvních tříd přivítala v útulném prostředí a povyprávěla jim, kolik práce je zapotřebí než taková kniha vznikne. Taky jim vysvětlila, jak se v knihovně orientovat a jak najít tu správnou knihu. Dětem nechala i chvilku na listování a prohlížení. Mnozí žáci se pochválili, že už s rodiči do knihovny chodí a ti, kteří ne, se mohou přijít přihlásit. Společná návštěva knihovny byla pro nás první, ale určitě ne poslední. Paní Krystýnová má pro děti ještě v tomto školním roce připravená další zajímavá setkání.

Scénické čtení

Ve čtvrtek 2. února shlédli žáci 1. stupně v kinosále v Bílovicích vystoupení tří herců ze Slováckého divadla, kteří seznámili děti s knihou Devatero pohádek od Karla Čapka a přečetli jim Pošťáckou pohádku. Pro nastávající čtenáře z 1. tříd to byla velmi pěkná ukázka čtení a práce s hlasem.

Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže pro 1. stupeň. Do kategorie 1. tříd bylo přihlášeno celkem 13 prvňáčků. Za naši třídu soutěžilo šest dětí. V kategorii nejmladších žáků obsadila první místo Marie Dostálková s básničkou Grónská Karkulka, na druhém místě se umístila Anna Měrková s básničkou Bleší cirkus a místo třetí získala Alžběta Machová s básní Šušky, šušky u hrušky. Porotě se velmi líbil Antonín Dostálek, který získal cenu poroty. Maruška Dostálková a Anička Měrková postupují do okrskového kola do Uherského Hradiště, které se bude konat 8. 2. 2023. Holkám blahopřejeme a budeme všichni držet pěsti. Všem žákům děkujeme za odvahu a poctivou přípravu.

Mikulášský rej

Záložka do knihy spojuje školy

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Národný inštitút vzdělávania a mládeže na Slovensku vyhlásili v letošním roce již 13. ročník mezinárodního projektu ,,Záložka do knihy spojuje školy". Letos na téma ,,Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení". Do projektu se na naší škole zapojili žáci 1. – 4. ročníku a vyrobili libovolnou technikou záložky, které jsme odeslali na slovenskou školu do Prešova. Taky nám došly na výměnu záložky od žáků ze Slovenska, které děti velmi potěšily.

Střípky z vyučování

Výuka v přírodě

V pátek 7. října jsme se s prvňáčky v rámci prvouky vydali přímo do přírody – k rybníkům do Březolup. Ačkoliv je první rybník kousek od hlavní silnice, najednou jsme se ocitli v úplně kouzelné přírodě. Krásné počasí a barvy podzimu ještě zážitek umocňovaly. Děti pozorovaly život u vody, nasbíraly přírodniny a taky si trochu zaběhaly. Domluvenou jsme měli i návštěvu u koní a prohlédli jsme si zvířata na statku. Náš první ,,výlet" se velmi vydařil a důležité bylo i to, že jsme ho prožili spolu s kamarády s 1. B.

Nebyl nalezen žádný obrázek
Nebyl nalezen žádný obrázek
Nebyl nalezen žádný obrázek
  Prosím čekejte...