Základní škola a Mateřská škola Bílovice

Mikulášský rej

Záložka do knihy spojuje školy

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Národný inštitút vzdělávania a mládeže na Slovensku vyhlásili v letošním roce již 13. ročník mezinárodního projektu ,,Záložka do knihy spojuje školy". Letos na téma ,,Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení". Do projektu se na naší škole zapojili žáci 1. – 4. ročníku a vyrobili libovolnou technikou záložky, které jsme odeslali na slovenskou školu do Prešova. Taky nám došly na výměnu záložky od žáků ze Slovenska, které děti velmi potěšily.

Střípky z vyučování

Výuka v přírodě

V pátek 7. října jsme se s prvňáčky v rámci prvouky vydali přímo do přírody – k rybníkům do Březolup. Ačkoliv je první rybník kousek od hlavní silnice, najednou jsme se ocitli v úplně kouzelné přírodě. Krásné počasí a barvy podzimu ještě zážitek umocňovaly. Děti pozorovaly život u vody, nasbíraly přírodniny a taky si trochu zaběhaly. Domluvenou jsme měli i návštěvu u koní a prohlédli jsme si zvířata na statku. Náš první ,,výlet" se velmi vydařil a důležité bylo i to, že jsme ho prožili spolu s kamarády s 1. B.

Nebyl nalezen žádný obrázek