Testy online

Testy zdarma

Dobře propracovaný test zjišťující typ osobnosti, na jehož základě test nabídne vhodná povolání. Vybrat si lze kratší nebo delší verzi testu, přičemž platí, že vyplněním delšího testu lze získat přesnější výsledky. Obě verze jsou zdarma. Výsledky testu přiřadí respondenta k jednomu ze 16 typů osobnosti a nabídnou seznam vhodných profesí. Bonusem je pak seznam světově známých osob, které mají stejný typ osobnosti jako respondent.

www.infoabsolvent.cz/Profitest

Velmi zajímavě a komplexně udělaný test, který má respondenta nasměrovat při úvahách o vhodném oboru a povolání.Zahrnuje otázky na prospěch respondenta ve školních předmětech, dále otázky směřující ke zjištění inteligenčních dispozic a studijních předpokladů (např. úroveň logického myšlení, apod.), tak ale i dotazy sebereflexivního charakteru (jsem pečlivý, umím ostatní přesvědčoit, jsem kamarádský, apod.). Test je rozčleněn do několika částí, výsledky testu jsou respondentovi průběžně sdělovány a zasílány na mail.Nevýhodou mlže být větší časová náročnost vyplňování a nároky na klidné prostředí. Nicméně při pečlivém vyplnění může respondent dostat velmi kvalitní a odpovídající výsledky.

www.gwo.cz

Portál Průvodce světem povolání obsahuje 2 dotazníky:

1. dotazník dovedností
  2. dotazník zájmů

Dotazník dovedností: výhodou je propojení přímo na profese a specifikované požadavky na vzdělání přímo ke konkrétní profesi. Nevýhodou je jistá povrchnost.

Lze použít jen pro základní orientaci.

Dotazník zájmů: výhodou je propojení přímo na profese a konkrétní požadavky na vzdělání. Nevýhodou je fakt, že otázky jsou hodně založeny na sebereflexi a znalostech ze světa práce, tj. pokud se člověk nevyzná v profesích (např. neví co obnáší práce ve stavebnictví) mohou být výsledky značně zkreslené

Testy přístupné on-line zdarma pro všechny. Každý test trvá do 10 minut. Všechny testy jsou poměrně dobře propracované. Výsledkem je solidní vyhodnocení s možností verze pro tisk (včetně grafu).

V demo programu COMDI 6.0 si lze vybrat z následujících tes­tů:

1. asertivita
  2. jak využívám čas
  3. styl učení
  4. emocionální inteligence
  5. vůle

www.mamenato.cz

Vlevo na liště – odkaz „Otestujte se“. Je zde k dispozici cca 15 různě zaměřených testů. Všechny testy na portálu jsou dostupné zdarma. Pro účely kariérového poradenství je vhodný zejména test Kompetence pro trh práce – Souhrnný test kompetencí.

Výsledky testů mohou být značně ovlivněny mírou sebedůvěry a schopností sebereflexe testovaného. Stejný test (podobné zadání, stejně zpracované výsledky) lze vyplnit i na www.treninky.info

www.psychotestyzdarma.cz

Web na němž jsou shromážděny odkazy na on-line psychologické testy a dotazníky a dále recenze na tyto testy/dotazníky. Některé z doporučovaných testů jsou zcela zdarma, některé jsou zpoplatněné pomocí zasílání sms. U každého testu je uvedeno, kdo je autorem, zda jde o psychotest vytvořený odborníky a na koho je možné obrátit se v případě nefunkčnosti testu.

www.testsilnychstranek.cz

K dispozici jsou 3 druhy testu silných stránek:
 – Test silných stránek pro děti 10 – 14 let (zpoplatněn)
 – Test silných stránek pro středoškoláky (zpoplatněn)
 – Test silných stránek pro dospělé (zdarma)