Třídní učitelka: Mgr. Radmila Buráňová

HALLOWEEN 2023

Přehlídka dravců

Hvězdárna Brno

V pondělí 18.9.2023 jsme se s žáky 5.A a 5.B vypravili za poznáním hvězd. Přírodopisné učivo se tak stalo pro děti srozumitelnější a průhlednější. Najednou jsme se stali všichni za pomoci 3D brýlí astronauty. Letěli jsme celým vesmírem, pozorovali planety i planetky, prozkoumali vše, co lze vidět jen v beztížném stavu. Byl to úžasný zážitek, ze kterého jsme ještě dlouho čerpali v hodinách přírodovědy, českého jazyka, informatiky, výtvarné a pracovní výchovy.

Roztančená škola 23.6.2023

Dopravní hřiště 6.6.2023

Fáborkáč 2.6.2023

No Back pack day 1.6.2023

Školní výlet 24.5.2023 – Moravský kras

Anglické divadlo 11.5.2023

Barevný týden 9.5. – 12.5.2023

Čarodějnice 28.4.

První pomoc, mimořádné události, Den Země

Návštěva knihovny BBB

Anglické čtení

V hodině náboženství – Vzkříšení dcery Jairovy

Koncert Filharmonie Bohuslava Martinů 7.3.2023

Pošťácká pohádka

Recitační soutěž 26.1.2023

Ježíškova dílna

Dopravní hřiště 2.11.2022

Halloween 2022

ŠVZ 20.6.2022 Velehrad – Modrá

Ukázka policejního výcviku psů

Návštěva výstavy v místní knihovně

Anglické divadlo

Návštěva knihovny v Uherském Hradišti

Matematický klokan – kategorie Cvrček

Den sv. Patrika

Leonardo da Vinci

Divadelní skupina Pernštejni nám v pondělí 14.3.2022 předvedla hru o životě a díle světoznámé osobnosti Leonarda da Vinci. Seznámila děti s jeho tvorbou vynálezce, anatoma, malíře, konstruktéra, přírodovědce… Žáci si také mohli jeho práci prohlédnout a vyzkoušet si některé vynálezy na dřevěných maketách. Ke všem ukázkám byl přesný popis a také obsáhlý výklad herců. Děti byly velmi spokojené.

Lichožrouti

V pátek 11.3.2022 jsme se zúčastnili divadelního představení „Lichožrouti“ ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Zábavná pohádka o ztrácení ponožek se dětem velmi líbila. Po dvou letech se mohly děti opět setkat s herci a prohlédnout si prkna, která znamenají svět.

Loučení s plaveckým výcvikem 2021/2022

Zimní radovánky

Olympijský den

V úterý 21.9.2021 proběhl na naší škole v rámci Olympijského dne Atletický čtyřboj 3.ročníků. Závodilo se ve skoku dalekém z místa, hodu míčkem, běhu na 60m a ve vytrvalostním běhu. Zvlášť závodili chlapci a děvčata. Výsledky byly velmi vyrovnané. K dobrým výkonům i skvělé sportovní náladě přispělo slunečné počasí.

Ve středu 22.9.2021 se uskutečnilo v tělocvičně vyhodnocení výsledků všech žáků 1.stupně. Ti nejlepší byli odměněni a budou reprezentovat naši školu již v pátek 24.9.2021 v Po­lešovicích na okresní úrovni.

Přejeme, ať se jim daří.

Preventivní program

Ve středu 8.září se uskutečnil v naší třídě Preventivní program na téma „Kyberšikana“. Všechny děti se se zájmem zapojovaly. Bylo vidět, že s technickými pomůckami nemají problém. Položily přednášejícímu spoustu otázek, na které děti dostaly odpověď. Pevně věřím, že si odnesly plno nových vědomostí.

Plavání ve šk.roce 2021/2022

Třídní učitelka: Mgr. Zdeňka Hrdličková 2020/2021

Pirátská platba na Baťově kanále

Ve středu 16. června vyrazily třídy 2.A a 2.B se sluníčkem v zádech, dobrou náladou a batůžkem dobrot od maminek vstříc pirátskému dobrodružství, které na ně čekalo na Baťově kanále.

Ve Vnorovech, kam nás přivezl autobus jsme se nalodili na loď Noe s pirátem Jackem a pirátkou „Veselá lebka“. Loď nás přepravila do domovského přístavu, který leží u plavební komory. Během plavby jsme nejen zpívali, ale dozvěděli se zajímavosti o vzniku Baťova kanálu. Cestou jsme zdravili plující lodě „AHOOOJ „ .

V nedalekém lesíku u přístavu čekala děti dobrodružná cesta s pirátem Jackem, kde plnily různé úkoly. Za splnění úkolu dostaly razítko. Nakonec si vyrobily vlastní pirátský šátek.

Odměnou pro všechny byla sladká odměna a diamant.

Výlet jsme zakončili na lodi Noe a na zpáteční cestě do Vnorov jsme si s Veselou lebkou ještě zazpívali.

Velkou atrakcí se stala plavební komora, která vyrovnává hladinu mezi řekou Moravou a Baťovým kanálem.

Výlet se všem moc líbil, byl poučný i zábavný. AHOOOJ

Distanční výuka – Herbář

Učíme se poznávat jarní květiny pomocí vlastnoručně vyrobeného herbáře.

Sem napište text

Distanční výuka – Kniha „2.A“

V rámci on-line výuky přijala pozvání paní spisovatelka Katarína Fiala. Seznámila nás s její tvorbou pro děti. Napsala knihy: „1.A“, „2.A“ a „ÚŽASNÉ VÁNOCE MATYÁŠE KOTRBY“.

Hádali jsme počet ilustrací v knize „2.A“, je jich 500, vypravovala nám, kdo všechno se podílí na knize – spisovatel, ilutrátor, korektor, redaktor a grafik.

Žáci se paní spisovatelce představili vlastní tvorbou – básničkou „Zajíček“ a psaním své knížky doplněnou ilustracemi.

I my máme ve třídě budoucí ilustrátorku Bětušku.

Žáci si mohli objednat knížky, které jim paní spisovatelka poslala i s věnováním.

Distanční výuka

Nebyl nalezen žádný obrázek