3.B

3.B

Třídní učitelka: Mgr. Radmila Buráňová 2021/2022


Olympijský den

V úterý 21.9.2021 proběhl na naší škole v rámci Olympijského dne Atletický čtyřboj 3.ročníků. Závodilo se ve skoku dalekém z místa, hodu míčkem, běhu na 60m a ve vytrvalostním běhu. Zvlášť závodili chlapci a děvčata. Výsledky byly velmi vyrovnané. K dobrým výkonům i skvělé sportovní náladě přispělo slunečné počasí.

Ve středu 22.9.2021 se uskutečnilo v tělocvičně vyhodnocení výsledků všech žáků 1.stupně. Ti nejlepší byli odměněni a budou reprezentovat naši školu již v pátek 24.9.2021 v Po­lešovicích na okresní úrovni.

Přejeme, ať se jim daří.

Preventivní program

Ve středu 8.září se uskutečnil v naší třídě Preventivní program na téma „Kyberšikana“. Všechny děti se se zájmem zapojovaly. Bylo vidět, že s technickými pomůckami nemají problém. Položily přednášejícímu spoustu otázek, na které děti dostaly odpověď. Pevně věřím, že si odnesly plno nových vědomostí.

Plavání ve šk.roce 2021/2022Třídní učitelka: Mgr. Zdeňka Hrdličková 2020/2021

                        


Pirátská platba na Baťově kanále

Ve středu 16. června vyrazily třídy 2.A a 2.B se sluníčkem v zádech, dobrou náladou a batůžkem dobrot od maminek vstříc pirátskému dobrodružství, které na ně čekalo na Baťově kanále. 

Ve Vnorovech, kam nás přivezl autobus jsme se nalodili na loď Noe s pirátem Jackem a pirátkou „Veselá lebka“. Loď nás přepravila do domovského přístavu, který leží u plavební komory. Během plavby jsme nejen zpívali, ale dozvěděli se zajímavosti o vzniku Baťova kanálu. Cestou jsme zdravili plující lodě „AHOOOJ „ .

V nedalekém lesíku u přístavu čekala děti dobrodružná cesta s pirátem Jackem, kde plnily různé úkoly. Za splnění úkolu dostaly razítko. Nakonec si vyrobily vlastní pirátský šátek.

Odměnou pro všechny byla sladká odměna a diamant. 

Výlet jsme zakončili na lodi Noe a na zpáteční cestě do Vnorov jsme si s Veselou lebkou ještě zazpívali.

Velkou atrakcí se stala plavební komora, která vyrovnává hladinu mezi řekou Moravou a Baťovým kanálem.

Výlet se všem moc  líbil, byl poučný i zábavný. AHOOOJ


Distanční výuka – Herbář

Učíme se poznávat jarní květiny pomocí vlastnoručně vyrobeného herbáře.

Sem napište text


Distanční výuka – Kniha „2.A“

V rámci on-line výuky přijala pozvání paní spisovatelka Katarína Fiala. Seznámila nás s její tvorbou pro děti. Napsala knihy: „1.A“, „2.A“ a „ÚŽASNÉ VÁNOCE MATYÁŠE KOTRBY“.

Hádali jsme počet ilustrací v knize „2.A“, je jich 500, vypravovala nám, kdo všechno se podílí na knize – spisovatel, ilutrátor, korektor, redaktor a grafik.

Žáci se paní spisovatelce představili vlastní tvorbou – básničkou „Zajíček“ a psaním své knížky doplněnou ilustracemi. 

I my máme ve třídě budoucí ilustrátorku Bětušku. 

Žáci si mohli objednat knížky, které jim paní spisovatelka poslala i s věnováním. 


Distanční výuka

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace.
  Prosím čekejte...