Třídní učitelka: Mgr. Zdeňka Hrdličková

Pirátská platba na Baťově kanále

Ve středu 16. června vyrazily třídy 2.A a 2.B se sluníčkem v zádech, dobrou náladou a batůžkem dobrot od maminek vstříc pirátskému dobrodružství, které na ně čekalo na Baťově kanále.

Ve Vnorovech, kam nás přivezl autobus jsme se nalodili na loď Noe s pirátem Jackem a pirátkou „Veselá lebka“. Loď nás přepravila do domovského přístavu, který leží u plavební komory. Během plavby jsme nejen zpívali, ale dozvěděli se zajímavosti o vzniku Baťova kanálu. Cestou jsme zdravili plující lodě „AHOOOJ „ .

V nedalekém lesíku u přístavu čekala děti dobrodružná cesta s pirátem Jackem, kde plnily různé úkoly. Za splnění úkolu dostaly razítko. Nakonec si vyrobily vlastní pirátský šátek.

Odměnou pro všechny byla sladká odměna a diamant.

Výlet jsme zakončili na lodi Noe a na zpáteční cestě do Vnorov jsme si s Veselou lebkou ještě zazpívali.

Velkou atrakcí se stala plavební komora, která vyrovnává hladinu mezi řekou Moravou a Baťovým kanálem.

Výlet se všem moc  líbil, byl poučný i zábavný. AHOOOJ

Distanční výuka – Herbář

Učíme se poznávat jarní květiny pomocí vlastnoručně vyrobeného herbáře.

Distanční výuka – Kniha „2.A“

V rámci on-line výuky přijala pozvání paní spisovatelka Katarína Fiala. Seznámila nás s její tvorbou pro děti. Napsala knihy: „1.A“, „2.A“ a „ÚŽASNÉ VÁNOCE MATYÁŠE KOTRBY“.

Hádali jsme počet ilustrací v knize „2.A“, je jich 500, vypravovala nám, kdo všechno se podílí na knize – spisovatel, ilutrátor, korektor, redaktor a grafik.

Žáci se paní spisovatelce představili vlastní tvorbou – básničkou „Zajíček“ a psaním své knížky doplněnou ilustracemi.

I my máme ve třídě budoucí ilustrátorku Bětušku.

Žáci si mohli objednat knížky, které jim paní spisovatelka poslala i s věnováním.

Distanční výuka