Burza SŠ


Dne 2.11.2023 se na naší škole uskutečnila Burza škol – akce zaměřená na žáky devátých tříd základní naší školy, kteří se budou už brzy rozhodovat o svém dalším studiu. 

Naši žáci i jejich rodiče měli příležitost získat aktuální informace o podmínkách a možnostech dalšího studia na středních školách a učilištích a seznámit se s možnostmi uplatnění absolventů v praxi. 

Zájemcům o studium se tu představila zhruba dvacítka škol se svými obory – od strojírenských, přes gastronomické, ale i pedagogické a ekonomické. Nabídku představení středních škol využili žáci a rodiče možná i kvůli tomu, jak v letošním roce proběhly přijímací zkoušky. Počty míst u některých oborů totiž byly rychle naplněny. 

Problém nebyl v absolutních počtech míst na středních školách v Česku, těch bylo dostatek. Kamenem úrazu byl zájem o konkrétní obory a školy. I když počty deváťáků v roce 2024 oproti jaru 2023 nepatrně klesnou, podobný scénář se může opakovat. A školy se na to připravují.

Burza škol byla určitě užitečnou akcí pro ty, kteří kromě informací z internetu potřebují doplnit poznatky, podle kterých se pak dál budou více zajímat o tu či onu školu nebo studijní obor.

  Prosím čekejte...